cenanthy آسمان اداره لرستان استاندارد

cenanthy: آسمان اداره لرستان استاندارد هوای ناسالم گروههای خاص لرستان

گت بلاگز اقتصادی یادداشت تفاهم خواهرخواندگی بنادر شهید رجایی و چابهار امضا شد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: یادداشت تفاهم خواهرخواندگی بنادر شهیدرجایی و کراچی پاکستان و بنادر چابهار و گوادر پاکستان به امضا رسید.

یادداشت تفاهم خواهرخواندگی بنادر شهید رجایی و چابهار امضا شد

محمد سعید نژاد در گفتگو با خبرنگارراه و شهرسازیگروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،با اشاره به برگزاری ۶۴ مورد جلسات تخصصی و نشست های بین المللی در حوزه بنادر گفت: برگزاری نشست مدیران بنادرکشورهای حاشیه دریای خزر در کشور عزیزمان ایران و نیز نشست سران مرجع دریایی کشورهای عضو شرکت همکاری های اقتصادی اکو در پایتخت کشور عزیزمان ایران از بااهمیت ترین تعاملات در این حوزه به شمار می رود.

عبارات مهم : ایران
وی در ادامه افزود: کنفرانس بین المللی حمل و نقل خاور میانه ۲۰۱۷؛ برگزار و همچنین یادداشت تفاهم پیشگیری و مقابله با آلودگی دریایی ناشی از شناور ها بین کشور عزیزمان ایران و پاکستان امضا شد.

مدیر عامل شرکت بنادر و دریا نوردی تصریح کرد: یادداشت تفاهم خواهرخواندگی بنادر شهیدرجایی و کراچی پاکستان و بنادر چابهار و گوادر پاکستان در طی چند ماه گذشته امضا وکمیسیون یکسان همکاری های اقتصادی با کشورهای پاکستان، کویت، غنا، نیجریه، روسیه، قزاقستان، هند، عمان، ترکمنستان برگزار گردید.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به امضای ۲ سند همکاری بین مقامات کشور عزیزمان ایران و ایتالیا در زمینه دریایی و بندری افزود: یادداشت تفاهم توسعه همکاری های بنادر کشور عزیزمان ایران و عمان امضا و نیز تفاهم نامه سفرهای نزدیک به ساحل با کشورهای منطقه خلیج فارس و دریای خزر منعقد شد.
وی به توافق با شرکت های ایتالیایی جهت انتقال دانش فنی مکانیزه کردن بنادر با تأسیس شرکت یکسان با ۵۱ % سهم طرف ایرانی اشاره کرد و گفت: همایش های ملی و بین المللی ازجمله همایش سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS)؛ و سیزدهمین اجلاس بازرسان کشورهای آسیایی در حوزه دریایی برگزار شد.
سعید نژاد یادآور شد: شرکت بنادر و دریا نوردی نقش موثر به عنوان هماهنگ کننده نقشه های بین المللی و چارت های الکترونیکی دریایی در منطقه هیدروگرافی “I”، به نمایندگی از سوی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران ایفا کرده است.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ایران | همکاری | ایرانی | دریایی | پاکستان | یادداشت | پاکستان | بنادر ایران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog