cenanthy آسمان اداره لرستان استاندارد

cenanthy: آسمان اداره لرستان استاندارد هوای ناسالم گروههای خاص لرستان

گت بلاگز اخبار گوناگون کشف راز یتی (غول برفی)

دانشمندان با بررسی دی‌ان‌ای دریافته‌اند که غول برفی مرموز کوه‌های آسیا که با نام یتی آشنا می‌شود، در حقیقت یک نوع از خرس است.

کشف راز یتی (غول برفی)

کشف راز یتی (غول برفی)

عبارات مهم : افسانه

دانشمندان با بررسی دی ان ای دریافته اند که غول برفی مرموز کوه های آسیا که با نام یتی آشنا می شود، در حقیقت یک نوع از خرس است.

یکی از موجودات افسانه ای محبوب و مشهور دنیا را می توان یتی یا غول برفی دانست. این موجودات که هر لحظه گزارش های دیده شدن آن ها بدون سند و مدرک مستدل به گوش رسیده اند، یکی از مرموزترین موجودات افسانه ای در دنیا به حساب می آیند. در این راستا نیز دانشمندان به سراغ تحقیقاتی راجع به ماهیت این موجودات رفته و به یافته های بسیار خاص ای دست پیدا کرده اند.

کشف راز یتی (غول برفی)

تیم تحقیقاتی خاص این پروژه با مشکلاتی روبرو بوده اند لیکن هیچ نمونه ای از این موجود در دسترس نبود و به همین علت برداشت نمونه به یک امر دردسرساز بدل شده است بود. با این وجود دانشمندان توانستند تا از دندان ها، تکه های پوست و موی به دست آمده از این موجودات در اختیار کلکسیونرهای بزرگ دنیا قرار داشت استفاده کرده و به آزمایش آن ها مشغول شدند.

این دانشمندان با تحقیق بر روی دی ان ای این نمونه ها توانستند تا ماهیت مهم این موجود را کشف کنند. یافته های آن ها نشان داد که نمونه مشابه دی ان ای یافته شده است در این موجودات، یک نمونه کاملا مرسوم در دنیای زیست شناسی هست. دانشمندان توانستند تا با مقایسه دی ان ای به دست آمده و نمونه های موجود در میان حیوانات، کشف کنند که این موجودات افسانه ای در حقیقت خرس هستند.

دانشمندان با بررسی دی‌ان‌ای دریافته‌اند که غول برفی مرموز کوه‌های آسیا که با نام یتی آشنا می‌شود، در حقیقت یک نوع از خرس است.

البته در میان 11 نمونه برداشته شده، شاهد وجود تعدادی از گونه های خرس مانند خرس سیاه آسیایی، خرس های قهوه ای هیمالیا و خرس های قهوه ای تبتی بودیم. شارلوت لیندکوییست از دانشگاه بوفالو در این باره می گوید: «یافته های ما نشان داد که یافته های زیستی مربوط به افسانه یتی را می توان در خرس های محلی مشاهده کرد. تحقیقات ما نشان داد که ژنتیک می تواند پرده از راز سایر موجودات مرموز نیز بردارد.»

سیناپرس

کشف راز یتی (غول برفی)

واژه های کلیدی: افسانه | دانشمندان | اخبار گوناگون

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog